OfertaDruk wydawniczyArkusze plano
Druk wydawniczy

Arkusze plano

Skontaktuj się z opiekunem produktu Skontaktuj się Skontaktuj się z opiekunem produktu

Arkusz plano to idealne rozwiązanie dla firm, które posiadają własny park maszyn introligatorskich, druk zlecają na zewnątrz, a samodzielnie zajmują się jedynie obróbką wydrukowanych arkuszy.

Arkusze plano to wielkoformatowe arkusze papieru w całości przeznaczone do Twojej dyspozycji. Możesz na nich rozmieścić wiele różnych projektów, drukowanych zarówno jedno-, jak i dwustronnie.

Co może się na takim arkuszu znaleźć?

Wiele różnych projektów: ulotki, plakaty, foldery, ale także poszczególne strony (składki) katalogów reklamowych czy broszur. Arkusze te świetnie nadają się także do druku papierowych oklejek do produkcji kaszerowanych opakowań, standów, ekspozytorów i innych materiałów POS.

Zadrukowane arkusze plano można w całości pokryć folią lub lakierem UV, a jeśli któryś z projektów to przewiduje to także wybiórczo lakierem UV. Dzięki temu możesz podkreślić ich charakter i w pełni zrealizować oczekiwania Twojego klienta.

Po otrzymaniu zadrukowany arkusz plano będzie można z powodzeniem poddawać takim procesom introligatorskim, jak cięcie, perforowanie, szycie, klejenie, bigowanie itd.

Wydrukujemy Twoje arkusze plano szybko, sprawnie i w najlepszej jakości.

Pomożemy Ci dobrać odpowiednią technologię druku. Dla dużych nakładów do dyspozycji jest najwyższej jakości druk offsetowy, gwarantujący jakość i stabilność kolorów. Przy mniejszych ilościach świetnie sprawdzi się druk cyfrowy o jakości offsetu umożliwiający także wykorzystywanie całej palety papierów kolorowych i ozdobnych.

Znajdź pomysł na zagospodarowanie arkusza plano, my zajmiemy się resztą!

Co robimy dla klientów, w czym pomagamy?

 • Realizujemy zlecenia kompleksowo, dzięki szerokiej ofercie produktów oraz najnowocześniejszym technologiom druku. Wszystko wykonujemy sprawnie i efektywnie w jednym miejscu.
 • Doradzamy optymalne rozwiązania, dobieramy odpowiednie surowce i technologie druku.
 • Sprawdzamy technologiczną poprawność przygotowania plików do druku.
 • Udostępniamy montaże w plikach podglądowych do akceptacji.
 • Zapewniamy dystrybucję do wybranych punktów.
 • Konfekcjonujemy wydrukowane produkty zgodnie z wytycznymi klienta.
 • Oferujemy różne możliwości pakowania.
 • Umożliwiamy raportowanie wykonanych usług.

Podsumowanie:

 • Drukujemy arkusze plano w wielu formatach – od A3 do XXL (1210×1620 mm)
 • Możliwy druk na różnych podłożach (offset, kreda, blueback, kartony i wiele innych)
 • Aż 4 rodzaje uszlachetnień wydruków
 • Druk arkuszy plano w różnych technologiach
 • Perfekcyjna jakość druku
 • Dowolny nakład
WAŻNE!

Arkusze plano są sprytnym sposobem na tani i szybki druk materiałów reklamowych.

Dzięki arkuszom plano otrzymujesz możliwość ekonomicznego wydruku nawet tych najbardziej wymagających zleceń – rozmieszczenie bowiem kilku lub kilkunastu projektów na jednym arkuszu znacznie obniża koszty ich produkcji. W efekcie Ty i Twoi klienci możecie sobie pozwolić na większą różnorodność materiałów promocyjnych, a także narzędzi i kanałów komunikacji z rynkiem.

Jeżeli zatem posiadasz możliwość pocięcia otrzymanego arkusza papieru na mniejsze użytki, plano arkusze są dla Ciebie świetnym rozwiązaniem. Otrzymasz różne zamówione produkty poligraficzne wydrukowane na jednym arkuszu, które po krótkiej obróbce w Twoim zakładzie staną się już produktami końcowymi, których potrzebujesz – ulotki, plakaty, wizytówki czy poszczególne strony broszur. Taka możliwość to znaczna oszczędność kosztów i surowców – arkusz jest bowiem maksymalnie wykorzystany i generuje zdecydowanie mniej odpadów.

Arkusze plano jako oklejki do kaszerowanych opakowań i standów

Nie musisz posiadać wielkoformatowych maszyn drukujących, żeby produkować opakowania, standy, ekspozytory i inne materiały POS. Wystarczy, że zlecisz druk oklejek na Twoje produkty profesjonalnej drukarni. Papierowe oklejki drukowane są w postaci arkusza plano, a następnie wg Twoich oczekiwań mogą być pokryte standardowym lakierem dyspersyjnym lub też zostać uszlachetnione za pomocą lakieru UV bądź różnych rodzajów folii. Dalszą obróbką zajmujesz się już we własnym zakresie. Dzięki takiej współpracy zyskasz również większą elastyczność w budowaniu oferty dla Twoich klientów. Możesz bowiem rozszerzyć ją także o technologie i surowce dostępne u Twojego poligraficznego partnera.

Czy arkusz plano i arkusz introligatorski to to samo?

Kiedyś arkuszem plano nazywano wyłącznie arkusz papieru o wymiarach sita. W dalszych procesach następowało jego składanie (złamywanie, falcowanie) – by w efekcie końcowym otrzymać żądaną publikację. Dziś arkusz plano ma zdecydowanie częstsze zastosowanie i sięga się po niego zdecydowanie częściej. Arkusz plano to zadrukowana (płaska) karta papieru, po jej złożeniu (jedno- lub wielokrotnym) powstaje arkusz introligatorski, zwany także składką introligatorską.