o nas

Różni ludzie, ten sam cel

W Colours Factory drukujemy dzięki dobrej energii, która towarzyszy nam we wszystkich działaniach. Inspirujemy naszych klientów do rozwoju. Myślimy innowacyjnie o poligrafii.

Możesz nam zaufać

O NAS

Należymy do czołówki polskich firm sektora poligraficznego

Działamy globalnie, z powodzeniem realizując kampanie indoorowe i outdoorowe w całej Europie. Umiejętnie łączymy technologię z wyobraźnią, aby nasze produkty i usługi nie tylko spełniały oczekiwania klientów, ale je wyprzedzały.

Wsparcie doradców

Naszą siłą są doświadczeni pracownicy, którzy chętnie wykorzystują swoją wiedzę, by w profesjonalny sposób doradzać klientom i podpowiadać najlepsze rozwiązania.

 • Zatrudniamy wykwalifikowaną kadrę profesjonalistów
 • Zapewniamy fachowe doradztwo oraz pomoc w doborze surowców, technologii druku czy rodzaju uszlachetnienia
 • Dzięki zaangażowaniu naszych pracowników pomyślnie realizujemy nawet najbardziej skomplikowane zlecenia
 • Słuchamy, doradzamy i inspirujemy naszych klientów do działania

Nowoczesne maszyny

Naszym klientom oferujemy dostęp do innowacyjnej technologii druku. Inwestujemy w nowoczesne maszyny poligraficzne o wysokim potencjale produkcyjnym. Wszystko po to, by sprostać oczekiwaniom naszych odbiorców.

 • Posiadamy rozbudowany i komplementarny park maszyn drukujących, który regularnie rozwijamy
 • Dysponujemy w pełni wyposażonym centrum CTP, introligatornią oraz kompletną infrastrukturą techniczną
 • Jako nieliczni w Polsce drukujemy do formatu B0+ (1620mm x 1200mm)
 • Skracamy czas oczekiwania na surowiec dzięki własnym maszynom do cięcia papieru i kartonu z roli na odpowiednie arkusze

Kompleksowa obsługa

Od wizytówek aż po billboardy. Dzięki różnym technologiom druku oraz bogatej ofercie procesów introligatorskich jesteśmy w stanie zaspokoić niemal wszystkie potrzeby poligraficzne naszych klientów.

 • Drukujemy, wykorzystując różne technologie w jednym miejscu
 • Zachowujemy spójność kreacji bez względu na wykorzystywany surowiec czy technologię
 • Oferujemy szeroki wachlarz produktów i usług
 • Zapewniamy całościową obsługę i pełne doradztwo w zakresie przygotowania materiałów do druku oraz procesów wykończeniowych

Potrzeby i życzenia klientów stawiamy zawsze na pierwszym miejscu!

Nasz park maszynowy

park maszynowy

Cięcie papieru

Innowacyjne maszyny do cięcia papierów i kartonów z roli na arkusze. Linie wyposażone w system umożliwiający jednoczesne cięcie dwóch wstęg papieru na dwa różne użytki.

Zakres grubości ciętego materiału od 70 do 350g.

park maszynowy

Prepress

Nowoczesna przygotowalnia o powierzchni 600m² wyposażona w najwyższej klasy, wydajne i w pełni automatyczne naświetlarki Kodak, Agfa oraz Heidelberg (w tym pierwsza w Polsce naświetlarka B0 z podajnikiem paletowym).

Łączna maksymalna wydajność centrum CTP to nawet 150 płyt/h. Maksymalny format płyty 1630x1325mm.

park maszynowy

Druk offsetowy

Najnowszej generacji maszyny drukujące Heidelberg, w tym superszybki model z suszeniem LED UV. Zapewniają wysokiej jakości wydruki na różnorodnych podłożach.

Łączna maksymalna wydajność maszyn offsetowych to ponad 90 tys. arkuszy/h. Maksymalny format 1210x1620mm.

park maszynowy

Druk cyfrowy w jakości offsetu

Nowoczesne maszyny HP oraz Konica Minolta realizujące druk cyfrowy w jakości offsetu.

Drukują z prędkością ok. 3500 arkuszy/h każda. Maksymalny format 530x750 mm. Możliwy także druk z roli w formacie 735x1100mm (cyfrowe flexo).

park maszynowy

Druk wielkoformatowy

Wysokowydajne maszyny do druku i cięcia produktów na różnych podłożach i z zastosowaniem różnych technik – w tym UV, mild-solvent oraz latex.

Drukujemy m.in. na folii, tekturze, kartonach, a także wielu materiałach twardych, jak np. Dibond, PVC, Dispa czy HIPS. Możliwy jest także druk z roli na rolę. Zapewniamy również precyzyjne docinanie do nawet najbardziej wymagających kształtów.

park maszynowy

Introligatornia

Wysokiej klasy urządzenia umożliwiające realizację pełnego zakresu prac introligatorskich.

Wśród nich m.in. supernowoczesne krajarki, linie do automatycznej oprawy zeszytowej, klejonej czy spiralowanej, a także ultraszybkie, wysoko zautomatyzowane falcerki.

park maszynowy

Magazyn

Nowoczesna hala magazynowa o powierzchni ponad 1600m² z przeznaczeniem dla 2500 miejsc paletowych.

Obiekt wyposażony w system wysokiego składowania, bazujący na najnowszej generacji regałach mobilnych, sterowanych zdalnie i umożliwiających bezpośredni dostęp do każdej z palet.

csr

Społeczna odpowiedzialność biznesu

Nie jesteśmy obojętni na cierpienie innych. Chętnie angażujemy się w szeroko pojęte projekty i inicjatywy społeczne, mające na celu pomóc potrzebującym, wykluczonym czy ochronę środowiska. Od lat wspieramy także lokalne szkoły średnie, które kształcą młodzież w zawodach związanych z poligrafią.

Podejmujemy także działania mające na celu ograniczenie negatywnych skutków prowadzonej działalności biznesowej na otaczające nas środowisko.
Inwestujemy w nowoczesne technologie, a wykorzystywane przez nas maszyny posiadają certyfikaty zerowej emisji CO₂. Oferując różne technologie druku jesteśmy w stanie zachować pełną elastyczność nakładową, dzięki czemu ograniczamy zużycie surowców i energii do niezbędnego minimum. Dbamy także o taką zwyczajną, codzienną redukcję zużycia papieru.

Certyfikaty i nagrody

Stawiamy na świadomy
i zrównoważony rozwój

Posiadamy międzynarodowe certyfikaty: Forest Stewardship Council® o numerze licencji FSC® C107919 oraz certyfikat Programme for the Endorsement of Forest Certification Schemes PEFC o numerze PBN-PEFC/COC-000091. Certyfikaty te są dowodem dbałości o środowisko i odpowiedzialnej polityki zakupowej surowców.

Certyfikat FSC® potwierdza, że nasz cały proces produkcyjny odpowiada standardom Kontroli Pochodzenia Produktu, skutecznie wspierając inicjatywy związane z odpowiedzialną gospodarką leśną. Certyfikat PEFC zobowiązuje nas do stosowania papieru pozyskanego z lasów, w których szczególną uwagę zwraca się na odpowiedzialne zarządzanie zasobami.

Nagrody

Wiele razy nagradzani byliśmy renomowanymi wyróżnieniami Gazel Biznesu czy Diamentów Forbesa. To dowody właściwie obranej strategii firmy i słusznego kierunku rozwoju. To także potwierdzenie, że podjęliśmy właściwą decyzję stawiając na jakość świadczonych usług.

Rankingi Gazel Biznesu i Diamentów Forbesa prezentują firmy, które dzięki niezwykle dynamicznemu rozwojowi wyróżniają się na tle innych, czasem nawet większych konkurentów. Dlatego nasza wieloletnia obecność na tych listach jest dla nas dużym wyróżnieniem, ale też motywacją do dalszej pracy i ciągłego rozwoju oferty.