14.02.2023
14.02.2023
Druk reklamowy
folder reklamowy

Foldery reklamowe — prosty krok do sukcesu

Reklamowanie Twojej firmy lub jej produktów może być łatwym zadaniem, jeśli użyjesz odpowiednich materiałów reklamowych. Jeśli chcesz, aby wiele osób dowiedziało się więcej o Twojej ofercie, możesz opracować folder reklamowy, który będzie zawierał zdjęcia produktów oraz chwytliwy przekaz reklamowy. Stwórz materiały reklamowe, które zwiększą rozpoznawalność Twojej firmy i marki.

Co rozumiemy przez folder reklamowy

Jeśli zastanawiasz się, co to jest folder reklamowy, to w tym miejscu postaramy się to wyjaśnić. Foldery to jedne z najchętniej stosowanych materiałów reklamowych. Objętościowo zazwyczaj są większe niż ulotki, ale jednocześnie nie tak obfite, jak katalogi. Folderem reklamowym można nazwać odpowiednio przygotowaną broszurę, ulotkę z trzema zakładkami, zadrukowaną dwustronnie, a nawet niewielki katalog (szyty bądź klejony). Foldery reklamowe służą do przekazania większej ilość informacji o firmie, produkcie lub usłudze. Ich skuteczność wzmocniona jest przez estetyczny wygląd, ciekawy projekt, a przede wszystkim rzetelne i prawdziwe treści. Foldery reklamowe zazwyczaj przekazują znacznie więcej danych, a ich treść często wzbogacona jest również o statystyki czy wykresy.

folder reklamowy

Copyright: vikas vikas

Dobry folder reklamowy — czyli jaki?

Reklama firmy za pomocą folderów reklamowych może zwiększyć jej rozpoznawalność. Marketing przy użyciu broszur reklamowych ułatwia również sprzedaż produktów i usług. Folder reklamowy daje wyobrażenie o Twojej firmie, ale żeby był on skuteczny, warto, aby kojarzył się z Twoją marką. Używaj w nim projektów związanych ze swoją firmą i przemyć w nim różne informacje o niej. Rzetelnie i kompletnie przygotowane broszury reklamowe pomogą klientom Cię poznać, a przede wszystkim zapamiętać.

Folder reklamowy — katalog produktowy

Folder reklamowy może również występować jako katalog produktowy, który służy do zaprezentowania Twojej oferty. Jest to niezastąpione narzędzie reklamowe, które może być wykorzystywane do promowania Twoich produktów. Umieszczenie w folderze reklamowym istotnych informacji o produktach i zaprezentowanie ich w uporządkowany sposób może pomóc w dotarciu do potencjalnych klientów. Jeśli chcesz skutecznie zaprezentować swoje produkty, wykorzystaj nasze podpowiedzi:

● Wybierz szablon broszury reklamowej, który zawiera odpowiednią ilość przydzielonych miejsc na opis i prezentację produktu.

● Użyj rzeczywistych zdjęć swoich produktów, aby rzetelnie przedstawić ich jakość.

● Przedstaw charakterystykę swoich produktów, a także ich wymiary i dostępność kolorów, jeśli jest to konieczne.

● Użyj modeli lub materiałów, które mogą dać wyobrażenie o rzeczywistej wielkości produktu, który prezentujesz w broszurze reklamowej.

Te proste wytyczne sprawią, że dotrzesz do swojej grupy docelowej i zwiększysz zainteresowanie ofertą.

folder reklamowy - katalog szyty

Copyright: Nigar Huseynovh

Jak duży powinien być folder reklamowy

Treść folderu reklamowego ma duże znaczenie. Nie jest to jednak jedyny element, na który należy zwrócić uwagę. Warto również zastanowić się nad jego wyglądem i objętością. Twój foldery mogą mieć różny format i być wielkości ulotki składanej trójdzielnej, katalogu szytego, a nawet objętościowo przypominać katalog klejony. To, w jaki sposób zrobić folder reklamowy, zależy przede wszystkim od ilości informacji, jakie chcesz w nim zawrzeć. Jeśli masz dużą ofertę do opisania, Twoja broszura będzie większa. Najważniejsze jest to, aby projekt folderu reklamowego pasował do Twojej firmy i identyfikacji wizualnej marki oraz zaspokajał potrzeby grupy docelowej.

folder reklamowy - ulotka trójdzielna

Copyrigt: The Oxygraph

Krótki przewodnik po projektowaniu folderów reklamowych

Folder reklamowy to narzędzie, które reprezentuje Twoją firmę, dlatego warto zaprojektować go z dużą starannością. Tworząc swoje broszury, upewnij się, że odzwierciedla on Twoje standardy, wizerunek i sedno Twojej działalności. Jeśli planujesz zrobić folder reklamowy, który przyciągnie rzeszę nowych klientów, skup się na każdym z etapów jego powstawania — od treści, przez projekt graficzny, aż po druk.

folder reklamowy - broszura

Copyright: Melissa Cameroni

Postępuj zgodnie z naszymi wytycznymi, aby zrobić świetny folder reklamowy:

1. Pierwszą rzeczą jest ustalenie produktów bądź usług, które chcesz reklamować, aby odpowiednio rozmieścić je w układzie broszury reklamowej. Pomoże Ci to również określić jej wielkość.

2. Opracuj motyw projektu, który sprawi, że Twoja broszura reklamowa będzie atrakcyjna, niepowtarzalna i wyjątkowa. Wybierz paletę kolorów, które współgrają z Twoją firmą.

3. Konsekwencja w działaniu jest ważna. Zaprojektuj swój folder reklamowy, tak aby jego wygląd był spójny i dopracowany.

4. Upewnij się, że wszystkie materiały i elementy projektowe pasują do siebie po złożeniu razem.

5. Upewnij się, że Twoje treści są sugestywne i łatwe w odbiorze. Sprawdź, czy używasz zrozumiałych i odpowiednich stylów, czytelnej czcionki dla tytułu i treści dyskusji.

6. Sprawdź, czy użyto właściwych grafik i ilustracji.

7. Pamiętaj, aby na pierwszej stronie znalazły się główne hasła. W pierwszej kolejności to okładka zachęca odbiorców do zapoznania się z treścią folderu.

8. Zaplanuj dodatkowe uszlachetnienia swojego folderu reklamowego. Wybiórczy lakier UV, a może folia? Takie dodatki sprawią, że Twój folder będzie wyjątkowy.

Foldery reklamowe to świetne narzędzie marketingowe, które wyróżnią Cię na tle konkurencji. Odbiorca dostanie od Ciebie komplet informacji, przedstawiony w czytelny i przyjemny sposób. W ten sposób przedstawisz atuty swojej firmy i wzmocnisz zainteresowanie ofertą, a także zachęcisz klientów do skorzystania z Twojej oferty.

magdalena.szafranska

Ostatnie artykuły

28.03.2021
28.03.2021

Foldery reklamowe

klaudia.grzybowska

Ostatnie artykuły