07.03.2024
Bez kategorii

Dzień Kobiet: 8 inspirujących projektów z okazji 8 marca!

8 marca to dzień poświęcony uczczeniu osiągnięć kobiet na całym świecie, dlatego w międzynarodowy Dzień Kobiet przyjrzyjmy się kilku inspirującym projektom w dziedzinie designu, które powstały z myślą o kobietach i dla nich.

1. Mulher in Foco: kobiety w centrum uwagi

Projekt Mulher in Foco nie tylko skupia się na rozwoju umiejętności i roli kobiet jako liderów w firmie VEDACIT, ale również charakteryzuje się inspirującą stroną wizualną. Wizualizacje projektu są pełne kolorów i dynamiki, oddając energię i determinację kobiet w dążeniu do osiągnięcia sukcesu.

Copyright: IGØR SÁ FØRTES, Empathy Company, Mike Câmara, Felipe Valente, Maria Victoria, Gabriel Lopes

2. Co to znaczy być kobietą?

W świecie, gdzie normy płci ciągle ewoluują, projekt „Co To Znaczy Być Kobietą?” zagłębia się w złożoności kobiecości. Poprzez swoją narrację, celebruje siłę indywidualność i unikalność każdej kobiecej drogi.

Copyright: Elena Shiel, Aleksandra Pikafoxi, Vitaliya Nos, Anna Kirichenko

3. Rozkwitając energia kobiecości

Wraz z nadejściem wiosny, co lepszego niż świętowanie Dnia Kobiet przy użyciu uroczych ilustracji? Ten projekt uchwycił ducha odrodzenia i wzrostu, odzwierciedlając wytrwałość i żywotność kobiet. Co więcej, każda ilustracja jest świadectwem piękna i siły płynącej z akceptacji kobiecej tożsamości.

Copyright: Anastasia Skatova

4. Redefinicja piękna i pozytywnego obrazu ciała

W społeczeństwie, które często narzuca standardy piękna, marka BOPO WOMEN wyróżnia się jako symbol pozytywnego obrazu ciała. Ich projekt Bejewed Body Butter jest celebracją własnej wartości i miłości do siebie.

Copyright: Petitmoulin Studio

5. Kobiece etykiety

Projekt „International Woman’s Day Beer Label Concepts” to koncepcja etykiet na puszki dedykowane Międzynarodowemu Dniu Kobiet. W tym miejscu warto zauważyć, że jest to innowacyjny sposób na celebrowanie kobiecej siły, wytrwałości i osiągnięć poprzez sztukę piwowarską. 

Copyright: Caleigh Ellis

6. Walka o normalizację miesiączkowania

Projekt „PERIOD Campaign” to inicjatywa mająca na celu zmianę społecznej perspektywy na temat miesiączkowania. Poprzez kampanie edukacyjne, aktywizm społeczny i sztukę, dąży do eliminacji stygmatyzacji i zapewnienia dostępu do opieki zdrowotnej dla kobiet na całym świecie. Co więcej, jest to wyraz determinacji i siły, jaką kobiety przejawiają w walce o swoje prawa i godność.

Copyright: Kylie Buss

7. Kobiece Przygody

„Gutsy Girls” to projekt brandingu firmy, która specjalizuje się w organizowaniu wyjazdów typu „adventure” dla kobiet.

Copyright: Studio Nice One

8. Wspieranie kobiet w nauce i technologii

Projekt „Młode Cyfrowe” dedykowany jest wspieraniu dziewcząt i kobiet w dziedzinie nauki, technologii, inżynierii i matematyki (STEM). Poprzez programy edukacyjne, warsztaty i aktywności społeczne, stawia sobie za cel zwiększenie udziału kobiet w tych dziedzinach poprzez wspieranie ich talentów. Podsumowując, jest to inicjatywa, która inspiruje młode kobiety do podjęcia naukowych i technologicznych wyzwań, zachęcając je do eksploracji i rozwijania swojego potencjału.

Copyright: Aleksandra Abramik

Magdalena Szafrańska

Copywriterka, Social Media Specjalistka

Pasjonatka komunikacji, social mediów i poligrafii. Kreuje, wyjaśnia i dba o to, by świat (poli)graficzny nie miał przed czytelnikami tajemnic.