15.11.2022
Opakowania

Opakowania — gdzie szukać inspiracji

Projektując opakowanie produktowe, warto zadbać, aby jego design był wyjątkowy, ponieważ piękne opakowanie to pierwszy krok do udanego packvertisingu. Jednak czasami stworzenie czegoś oryginalnego i ciekawego jest dużym wyzwaniem, dlatego podpowiadamy, gdzie szukać inspiracji i skąd czerpać pomysły na ciekawe projekty opakowań.

Oryginalny projekt opakowania to klucz do udanego packvertisingu.

Opakowanie, które jest oryginalne, zapadające w pamięć oraz spójne z produktem i wizją marki to cel każdej firmy. Graficy kreatywni, designerzy i marketerzy spędzają wiele czasu, zastanawiając się, jak dobrze zaprojektować opakowanie produktowe. Jednak nawet oni potrafią czasem zapaść na twórczą niemoc. Wtedy z pomocą przychodzą różnego rodzaje portale, na których znajdziesz wiele inspiracji. Poznaj najpopularniejsze z nich.

 

BEHANCE

 

Jeśli szukasz ciekawych inspiracji, to Behance jest kwintesencją kreatywności. Behance.net to przestrzeń dla grafików, fotografów i wszystkich, którzy chcą zaistnieć w świecie designu. Strona ta, to sposób dla firm i freelancerów, aby stać się znanym i rozwijać swoje portfolio klientów i śledzić nowości w swojej niszy. Dzięki temu znajdziesz tam kreacje, zarówno początkujących grafików, jak i sławne realizacje dużych agencji. Wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarkę hasło „packaging design”, a znajdziesz mnóstwo inspirujących przykładów.

behance

Spójrz choćby na design marki SHROO. Czy te opakowania nie zachwycają?

opakowania - design
SHROO – Tea Packaging Design

INSTAGRAM 

Instagram to bardzo rozwinięta sieć społecznościowa specjalizująca się w zdjęciach i filmach. Oznacza to, że możesz udostępniać zdjęcia lub filmy, reagować na nie polubieniami lub komentarzami oraz obserwować interesujące Cię profile. Spowoduje to automatyczne wyświetlenie nowych postów na Twoim kanale i pozwoli być zawsze na bieżąco z najnowszymi trendami i nowinkami w świecie grafiki i designu. Kluczowe są również hashtagi. To dzięki nim wyszukasz interesujące Cię profile i tematy. 

INSTAGRAM OPAKOWANIA

Zajrzyj na profil Bounty Hunters, który wyszukuje i prezentuje trendy ze świata grafiki i designu.

 

PINTEREST

 

Podobnie jak Instagram, Pinterest koncentruje się na obrazach. Jednak w tym przypadku nie tylko możesz przeglądać dodawane przez innych użytkowników zdjęcia czy filmy, ale również tworzyć swoją własną tablicę inspiracji. Innymi słowy, Pinterest to obszerna internetowa tablica korkowa, którą może Ci służyć do zbierania pomysłów i inspiracji dotyczących opakowań produktowych. Dzięki Pinterest możesz stworzyć własną bazę inspiracji. Przypnij interesujące Cię Piny do własnej tablicy i miej je zawsze pod ręką.

Polecamy piny jednej z najbardziej znanych stron internetowych poświęconych projektowaniu opakowań — Packaging of the World.

Na naszych profilach w social mediach również znajdziesz sporo inspiracji i przydatnej wiedzy. Zaobserwuj nas!

Magdalena Szafrańska

Copywriterka, Social Media Specjalistka

Pasjonatka komunikacji, social mediów i poligrafii. Kreuje, wyjaśnia i dba o to, by świat (poli)graficzny nie miał przed czytelnikami tajemnic.