25.01.2023
Inspiracje

Odganiamy mróz! Inspiracje na przekór zimie.

Za oknem mróz, śnieg i chlapa, więc coraz więcej osób zaczyna już tęsknić za ciepłymi wiosennymi dniami. Aby odgonić zimową chandrę i przywołać słoneczny nastrój, przygotowaliśmy dla Was kwiatowe inspiracje, które każdemu poprawią humor.

W pełnym rozkwicie! Trend, który nie przemija

Kwiaty są tylko na wiosnę? Już nie. Coraz popularniejszy trend Full Bloom sprawił, że kwiaty z łąk i ogrodów przeniosły się również do świata marketingowego. Jego rozkwit doprowadził do tego, że kwiatowe motywy są obecne w modzie, sztuce modernistycznej i popkulturze. Efekt tego połączenia są żywe projekty, które przenoszą kwiaty również na tablice Instagrama. Dobrym przykładem jest to zdjęcie Gucci Bloom:

©Leta Sobierajski

Inspiracje na przekór zimie

Motyw kwiatowy jest szeroko obecny w identyfikacji wizualnej wielu marek. Niektóre nich wplatają go w swój branding, inne wykorzystują panujący trend do swoich kampanii marketingowych. Jako że kwiaty są wielobarwne, różnorodne i niezwykłe, przekłada się to na projekty, gdzie każdy jest odmienny i bardzo oryginalny.

Gradientowe Starrytale

Projekt i grafiki: Alejandro Gavancho

Przyroda i kosmetyki często idą ze sobą w parze, tym bardziej, jeśli są to produkty naturalne. Dlatego Marka Starryrtale, która takie właśnie produkty oferuje swoim klientom,  zadbała o opakowania nawiązujące do otaczającego nas świata przyrodniczego, tworząc zachwycające połączenie gradientów i kwiatów. Bez wątpienia jest to projekt, obok którego ciężko przejść obojętnie. Storrytale reklamuje się pod hasłem „Shine and bloom in your own skin”. Czy ich opakowania, jak i oprawa, świetnie nie oddają tego przesłania?

Cały projekt możesz zobaczyć tutaj.

Dzika natura

Projekt i grafiki: Maggie Enterrios

Dżungla w witrynie sklepowej? Jak najbardziej! Wystarczy spojrzeć na genialny i niezwykły projekt Maggie Enterrios, który zachwyca swoją wielowymiarowością, detalami i kolorystyką. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, że motyw flory i fauny został namalowany ręcznie na zlecenie firmy The Traveller and the Bear i od tej pory zdobi ich witryny sklepowe. Wszystkie poszczególne elementy zilustrowano cyfrowo i połączono w masywny gobelin, wydrukowany na winylowych tablicach reklamowych. 

Cały projekt możesz zobaczyć tutaj.

Słoneczny minimalizm

Projekt i grafiki: M — N Associates

Gaieté to marka ubrań, która poświęca się maksymalnie kwiecistym detalom. Jako że ich nadrzędnym celem jest zapewnienie jak najlepszych doświadczeń e-commerce, wzięli pod uwagę opakowanie dostawy i opracowali je jako wspaniałe tajemnicze pudełko z drobnymi detalami materiałowymi. W ten sposób unboxing ich produktów jest wyjątkowym przeżyciem. Podsumowując, Gaieté to marka, która zdecydowanie wie, jak wykorzystać packvertising w swoje strategii marketingowej.

Cały projekt możesz zobaczyć tutaj.

Pastelowe bloom

Projekt i grafiki: Melissa Fujita 

Pastelowe kolory i delikatne motywy roślinne to wspaniały przykład współczesnego minimalizmu. “Calmaria” to fikcyjna marka produktów aromatycznych, którą zaprojektowała autorka projektu Melissa Fujita. Stworzyła ona 4 ilustracje do druku opakowań świec aromatycznych i dyfuzora pokojowego. Zdecydowała się przedstawić 4 zapachy: pomarańcza i wanilia, kwiat bawełny, kwiat wiśni i bambus. Opakowania te mogą być inspiracją dla wielu marek. 

Cały projekt możesz zobaczyć tutaj.

Prosta elegancja

Projekt i grafiki: Khanim Karimova

Czy każdy kto jest związany z branżą ogrodową lub kwiatową musi wykorzystywać motywy roślinne w swojej identyfikacji wizualnej? Raczej nie, ale użycie delikatnych motywów florystycznych dobrze naprowadza klienta na charakter firmy. Świetnym przykładem takiego podejścia jest identyfikacja wizualna butiku kwiatowego bloom. Piękne zielone opakowania z delikatnym złotym wzorem czy wizytówki dobrze oddają elegancki charakter sklepu i w sposób nieoczywisty nawiązują do jego działalności.

Cały projekt możesz zobaczyć tutaj.

Współczesna botanika

Projekt i grafiki: Kira Bausch

Tożsamość marki można wyrażać na wiele sposobów. Jeśli jednak jesteś ogrodnikiem, nie warto unikać kwiatowych czy roślinnych motywów. Można jednak podejść do sprawy nieszablonowo i współcześnie, tak jak zrobiła to Kira Bausch przygotowują identyfikację wizualną dla ogrodnika Jochena Hohmanna. Takiego projektu można pozazdrościć.

Cały projekt możesz zobaczyć tutaj.

Więcej niezwykłych informacji znajdziesz na naszych portalach społecznościowych! Zaobserwuj nas.

 Instagram                                              Facebook                                                  Linkedin

 

Magdalena Szafrańska

Copywriterka, Social Media Specjalistka

Pasjonatka komunikacji, social mediów i poligrafii. Kreuje, wyjaśnia i dba o to, by świat (poli)graficzny nie miał przed czytelnikami tajemnic.